utorok 21 nov 2017

SYSTÉM STAROSTLIVOSTI O DUŠEVNÉ ZDRAVIE ĽUDÍ ŽIJÚCICH S HIV/AIDS

Štúdia „Starostlivosť o duševné zdravie ľudí žijúcich s HIV/AIDS” – je súčasťou širšieho projektu, ktorý koordinuje Sociálny výbor pre AIDS (the Social AIDS Committee) a spolufinancuje Európska únia. Projekt sa implementuje v nových členských štátoch EÚ: Bulharsko, Česká republika, Estónsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.

 

Štúdia skúma vzťah medzi starostlivosťou o duševné zdravie a HIV/AIDS a pokúsi sa poskytnúť počiatočné vyhodnotenie súčasného systému starostlivosti o duševné zdravie ľudí s HIV/AIDS a identifikáciu potrieb a prekážok v tejto oblasti.

 

Štúdia sa skladá zo štyroch častí:

1. Analýza súčasného systému starostlivosti o duševné zdravie ľudí žijúcich s HIV/AIDS.

2. Epidemiologické odhady

3. Vyhodnotenie potrieb, prekážok a možných riešení v systéme starostlivosti o duševné zdravie ľudí žijúcich s HIV/AIDS, ako aj prevencie a liečby HIV/AIDS u ľudí, ktorí trpia duševnými chorobami.

4. Vyhodnotenie potrieb, prekážok a možných riešení v systéme starostlivosti o duševné zdravie ľudí žijúcich s HIV/AIDS.

 

AK ŽIJEŠ S HIV, MÁŠ JEDINEČNÚ MOŽNOSŤ POVEDAŤ SVOJ NÁZOR. ZÚČASTNI SA (ANONYMNE) FOKUSOVEJ SKUPINY ĽUDÍ ŽIJÚCICH S HIV, PRIHLÁS SA NA Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.