piatok 19 jan 2018

Spúšťame nový projekt: Blog HIV/AIDS

Pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS 2014, sme sa v rámci stránok www.hivaids.sk rozhodli spustiť nový projekt: Blog HIV/AIDS.

Našou dlhodobou snahou je pomáhať ľuďom žijúcim s HIV. Snažíme sa im poskytovať dôležité informácie súvisiace so životom s HIV a s liečbou, najmä z dôveryhodných zahraničných zdrojov. Poskytujeme im priestor pre zoznámenie v Zoznamke pre HIV pozitívnych a na Pozitívnych stretnutiach, ktoré v spolupráci s OZ Odyseus organizujeme niekoľko krát do roka. 

Zdieľanie skúseností môže pomôcť iným pri hľadaní odpovedí na mnohé otázky a pri hľadaní riešení problémov, ktorým musia čeliť. Články môžu byť aj dôležitým podnetom k diskusií, nielen v kruhoch ľudí žijúcich s HIV, ale aj medzi zdravými ľuďmi, ktorí často netušia s akými prekážkami sa ľudia žijúci s HIV stretávajú.

Najmä ľudia, ktorí sa iba prednedávnom dozvedeli o svojej diagnóze, môžu hľadať odpovede na mnoho otázok. Ako môžem žiť s HIV? Ako sa mám so svojou diagnózou vyrovnať? Mám to povedať svojim blízkym, rodine, priateľom? V čom bude môj život odteraz iný? Ako si nájsť lekára? Aké vyšetrenia budem musieť podstupovať? Ako budem znášať užívanie liekov? Môžem žiť normálny život? Budem si môcť založiť rodinu? A mnoho ďalších. Od koho iného dostanú lepšiu odpoveď, než od ľudí, ktorí si týmto prešli? A práve takéto zdieľanie skúsenosti môže byť neoceniteľnou pomocou a podporou.

Dúfame, že čoskoro na blogu pribudnú prvé články a bude sa tešiť čoraz väčšej obľube. 

Blog nájdete na adrese www.blog.hivaids.sk